Poznati su svi četvrtfinalisti 26. Konzum Croatia Opena: Borna Ćorić, Roberto Bautista Agut, Joao Sousa, Fabio Fognini, Andreas Haider-Maurer, Dominic Thiem, Philipp Kohlschreiber i Gael Monfils.

Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale pobjedom nad Slovencem s britanskom putovnicom Aljažom Bedeneom. Nakon jedan sat i 24 minute igre i rezultata 6:4, 6:4 Ćorić je osigurao dvoboj s drugim nositeljem, Španjolcem Robertom Bautistom Agutom, koji je prethodno pobijedio Slovenca Blaža Kavčiča sa 6:1,6:2.

U drugom četvrtfinalu donjeg dijela ždrijeba sastaju se Talijan Fabio Fognini i Portugalac Joao Sousa, pa između njih dvojice treba tražiti polufinalnog suparnika Ćorića ili Bautiste Aguta.

Prvi nositelj Gael Monfils ekspresno se obračunao s austrijskim kvalifikantom Bastianom Trinkerom, koji je u prvom kolu priredio iznenađenje pobjedom nad Rusom Mihailom Južnjim. Trinker je protiv Monfilsa uspio izdržati samo 52 minute, a u drugom setu nije uspio osvojiti niti jedan gem, pa je susret završen rezultatom 6:3, 6:0. Monfilsa u četvrtfinalu čeka Nijemac Philipp Kohlschreiber koji je također u dva seta, ali znatno teže, izbacio Talijana Paola Lorenzija. Završilo je 6:2, 7:5.

Drugi četvrtfinalni par u gorinjem dijelu ždrijeba je njemačko-austrijska kombinacija Domic Thiem-Andreas Haider Maurer. Thiem je u drugom kolu, nakon što je u prvom bio slobodan kao četvrti nositelj, pobijedio Srbina Dušana Lajovića u nepuna dva seta. Nakon 6:1 u prvom setu, Lajović je predao drugi set pri rezultatu 3:1 za Thiema. U drugom poslijepodnevnom meču također smo gledali dva seta, ali puno izjednačenija. Naposljetku je Austrijanac Haider-Maurer sa 6:4, 6:4 ipak nadvladao Slovaka Martina Kližana, osmog nositelja umaškog turnira.